• Ücretsiz Prof. Dr. Ahmet KALA kitapları

  Ücretsiz Prof. Dr. Ahmet KALA kitapları22

  İSTANBUL ŞEHİR KÜLTÜR VE MEDENİYET NEDİR MERAK EDEN ÖĞRENCİLER VE OSMANLICA ÖĞRENMEK İÇİN PRATİK OKUMA YAPMAK İSTEYENLER İÇİN SINIRLI SAYIDA ÜCRETSİZ PROF.DR.AHMET KALA kitabı ücretsiz ADRESİNİZE TESLİM EDİLİYOR.

  READ MORE
 • Debbağlıktan Dericiliğe

  Debbağlıktan Dericiliğe0

  Fatih Sultan Mehmet zamanında Kazlıçeşme’de faaliyete geçen deri sektörünün, Tanzimat dönemine kadar geçirdiği evrenin hikayesi, Debbağlıktan Dericiliğe: İstanbul Merkezli Deri Sektörünün Doğuşu ve Gelişimi kitabıyla ortaya koyuldu. Prof. Dr. Ahmet Kala, 269 sayfalık eserinde, Ahi Evren tarafından geliştirilen ahi esnaf ve sanayi teşkilatını, kümelenme modeli ve bu modele uygun kurulan debbağ sanayi birliklerini, vakıflar arasında

  READ MORE
 • Kaybolan Camiler-Mescitler

  Kaybolan Camiler-Mescitler0

  Bu konuşma, Prof.Dr.Ahmet KALA’nın kaleme aldığı, kurup yönettiği proje ekibi tarafından arşiv araştırması yapılıp, belgelendirme ve ön metinleri hazırlanan İSTANBUL’UN KAYBOLAN KÜLTÜR VARLIKLARI SURİÇİ CAMİLERİ VE MESCİTLERİ-1 adlı telif eseri üzerine yaptığı değerlendirmelerdir. Kitabın Takdim yazısı aşağıdadır.
  (Yazarın bu takdim yazısı her nedense İBB Kültür A.Ş. tarafından yayınlanan kitaba konulmayarak atlanmıştır. Yazarın adı ve eserin hazırlanmasında önemli katkı sunan proje ekibi yayınlanan eserde yer almamış, yazar sadece Proje Yönetmeni ve yayınlanan kitabın metin değerlendirmelerini yapan kişi olarak kitabın önsözünde belirtilmiştir. Bu nedenle eserin yazarına ait olup kitap için kaleme aldığı Takdim yazısı ve bu eserin hazırlanmasında önemli katkılar sunan proje ekibi ilk defa aşağıda yer alan TAKDİM yazıısında yayınlanmaktadır).

  READ MORE

Latest Posts

Top Authors